četvrtak 29.10.2020.
18:19

Novi gol...

EPA-EFE/JOSE LUIS CEREIJIDO

Sporting Hihon je pobedio Alkorkon u gostima rezultatom 2:1, a ponovo je strelac bio Uroš Đurđević.

Ovim trijufom, Sporting je nastavio da prati u stopu prvoplasirani Espanjol, koji ima bod više.

Hihon je poveo u 64. minutu, kada je Uroš Đurđević iskoristio asistenciju Gaspara i postigao svoj peti pogodak u sezoni.

Domaći su se vratili u 75. minutu, Sosa Samjuel je izjednačio na 1:1, ali su gosti iz Asturije uspeli da dođu u novo vođstvo.

U 79. minutu pogodak je postigao Aitor Garsija, koji je u 57. minutu zamenio drugog srpskog igrača u ekipi Sportinga Nikolu Čumića. Podsetimo, on je bivši igrač niškog Radničkog, koga su letos povezivali i sa Partizanom.

Hihon je do kraja uspeo da sačuva prednost i osvoji važne bodove u borbi za plasman u La Ligu.

Što se Đurđevića tiče, ovo mu je treća sezona u Hihonu, u prvoj je eksplodirao postigavši 11 golova, da bi u prošloj dao samo šest. Posle današnjeg pogotka, potreban mu je još samo jedan da izjednači prošlogodišnji bilans, a mi se nadamo da će biti bolji nego i u prvoj sezoni i da će odvesti Sporting do elite.