Đukić u nevolji, Baski se gostili na "Mestalji"

• Autor: Boris Jovanović

• 19. oktobar 2013.

• 19:55

Sosijedad šokirao Valensiju i odneo bodove sa "Mestalje". Promašaji u prvom delu skupo koštali "Slepe miševe", na kraju 2:1 za tim iz Baskije.

Miroslav Đukić i Valensija nikako da vežu period dobrih rezultat. Večeras je Valensija ugostila Sosijedad, Baski su utišali "Mestalju", a domaćin je sve vredno pomena učinio u prvom poluvremenu.

Imali su nekoliko sjajnih šansi, ali Banega i Poštiga nisu pogodili mrežu gostiju. Dominacija domaćih prekinuta je u finišu prvog dela kada je sjajni Francuz Grizman uspeo da matira Guaitu. Odmah u narednom napadu gosti su mogli da nokautiraju Valensiju, ali je ostalo 1:0 u poluvremenu.

U drugom delu jalovi napadi domaćih, čekala se presuda koja je usledila posle desetak minuta drugog poluvremena. Pardo je sjajnim udarcem povećao na 2:0.

Sve što je Valensija uspela da učini je gol Pabona u poslednjem minutu nadoknade. Na kraju 2:1 za goste koji su zakoračili u sredinu tabele, dok je Valensija u gornjem domu, ali zaostaje sve više za vodećim ekipama.