Đukić ipak poklekao pred Murinjom!

• 08. decembar 2012.

• 21:54

Valjadolid pružio odličan otpor Madriđanima, imao vođstvo od 2:1, ali je Real sa dva gola Mesuta Ozila došao do preokreta i nove pobede - 2:3.

Ekipa Miroslava Đukića je odlično ušla u meč. Poveo je Valjadolid već posle sedam minuta igre, kada se posle kornera, pred golom Kasiljasa najbolje snašao Manučo Gonsalveš - 1:0.

Samo pet minuta je trajalo vođstvo domaćih, pošto je Benzema kaznio grešku odbrane domaćih za izjednačenje na 1:1.

Ova greška nije obeshrabrila Đukićev tim, koji je u 22. minutu još jednom na isti način matirao Kasiljasa. Ponovo korner sa leve strane i ponovo je na pravom mestu Manučo Gonsalveš, za vođstvo Valjadolida od 2:1.

Ipak, domaći nisu uspeli da u drugo poluvreme ušu sa preednošću. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, akcija Maždriđana kroz sredinu, odbrana Valjadolida izigrana, zbunjena, što na kraju koristi Ozil za 2:2.

Isti igrač je u nastavku izrastao u junaka ovog meča, postigavši fenomenalan pobedonosni gol u 72. minutu iz slobodnog udarca za konačnih 3:2 za Real. Golove pogledajte OVDE.

Real se ovom pobedom učvrstio na trećem mestu, dok je ovo Valjadolidu šesti poraz od početka sezone, prvi posle dve uzastopne pobede.