14:35

Doskorašnji vezista Partizana ima sve bolji status u svom novom klubu.

Beta/Branislav Božić/Ev

Kada je u proleće 2017. prešao iz OFK Beograda u Partizan, mnogi su mislili da će Armin Đerlek ostaviti značajan trag u Humskoj, jer je u to vreme smatran možda i najvećim talentom na našoj fudbalskoj sceni.

Međutim, njegov razvoj u Partizanu nije tekao onako kako se očekivalo, iako se ne može reći da nije imao priliku da se nametne.

Ipak, vremenom je gubio poverenje trenera, sve ređe smo ga viđali na terenu i postajalo je jasno da se bliži njegov rastanak sa crno-belima.

To se letos i dogodilo i Đerlek je kao slobodan igrač prešao u turski Sivaspor.

Naravno, morao je da prođe period prilagođavanja, ali kako sezona odmiče, njegova minutaža je sve veća.

Sinoć je prvi put bio starter u ekipi Sivaspora, na terenu je proveo 70 minuta, a njegov tim je kao gost savladao Bakspor sa 6:0 u Kup utakmici.

Prethodno je proteklog vikenda odigrao celo drugo poluvreme u prvenstvenoj pobedi nad Antalijasporom.

Ugovorom je vezan do juna 2024. godine, pa nema sumnje da u Sivasporu veruju u Đerlekove mogućnosti i da će dobijati sve veću priliku da se dokaže.

Na njemu je da je, ovoga puta, i iskoristi na pravi način.