subota 09.01.2021.
19:53

Tim srpskog stručnjaka ispod svakog nivoa ove sezone.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Đenove zabeležili su važnu pobedu protiv Bolonje 2:0 na domaćem terenu u meču 17. kola Serije A.

Očajan niz rezultata izabranici Siniše Mihajlovića nastavili su i u najvećoj italijanskoj luci.

Vođstvo timu koji je nedavno promenio trenera doneo je slovenački vezista Miha Zajc u 44. minutu, a pobedu je obezbedio poslednjih meseci izvanredni Matija Destro u 55. minutu.

Zajc je u finišu meča sjajno iskoristio odbijenu loptu pripucavši loptu u mrežu, dok je Destro lagano iskoristio grešku protivničke defanzive i nakon oduzete lopte pogodio donji desni ugao gola.

U veoma uzbudljivom meču, koji je obilovao prilikama na obe strane, Mihajlovićev tim je imao terenski posed, ali je osim po postignutim golovima bio inferioran i po stvorenim šansama.

Đenova je ovom pobedom izašla iz zone ispadanja, ali će na konačnu poziciju na tabeli posle 17. kola sačekati nakon meča u Milanu između istoimenog tima i Torina.

Bolonja je nakon prvog poraza posle katastrofe od Rome sredinom decembra došla na svega pet bodova od zone ispadanja.