• Autor: Boban Filipović

• 11. februar 2017.

• 17:55

Mančester Junajted je pobedom nad Votfordom zauzeo peto mesto na tabeli, a tu će i ostati ukoliko Liverpul ne savlada Totenhem.

Nakon pobede Arsenala nad Halom na premijeri 25. kola Premijer lige, u toku popodneva odigrano je još pet utakmica.

Mančester Juanjted je na 'Old Trafordu' savladao Votford sa 2:0 i tako preskočio najvećeg rivala Liverpul.

'Crveni đavoli' su poveli u 32. minutu igre golom Huana Mate.

Nijang je izgubio loptu u opasnoj zoni, Mihtarijan i Erera su sjajno razmenili nekoliko pasova i naptavili prostor Marsijalu na levom krilu, Francuz je centrirao po zemlji, Ibrahimović preskočio loptu, a Mata je sproveo u mrežu.

Pre vodećeg gola, Pogba i Ibrahimović su stavili Eurelja Gomeša na iskušenja, bilo je samo pitanje vremena kada će Brazilac biti primoran da vadi loptu iz mreže.

Pobedu je overio Antoni Marsijal na isteku sata igre.

Erera je oteo Kapuu loptu na sredini terena, sevnula je kontra, koju je krunisao francuski napadač na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

Daril Janmat je deset minuta kasnije imao dobru priliku, loše je šutirao, zbog toga je izostala neizvesna završnica, ostalo je 2:0.

Manolo Gabiadini je zasijao punim sjajem na 'Stadionu svetlosti' i sa dva gola doneo pobedu Sautemptonu nad fenjerašem Sanderlendom.

Bivši napadač Napolija je prvi put mrežu zatresao rukom, tačnije laktom, posle centaršuta Bertranda sa levog boka nakon pola sata igre, a pred sam odlazak na odmor duplirao prednost na asistenciju Dušana Tadića.

Gabbiadini Gabijadini Ošej Oshea

U finišu utakmice još dva gola u mreži Mojesovog tima, Šejn Long, koji je 15-ak minuta pre kraja je ušao u igru umesto Gabiadinija je bio u glavnoj ulozi, prvo je jedan njegov udarac zakačio Denajera i završio u mreži, a u nadokandi Irac postavlja konačnih 0:4.

Stouk je prekinuo crnu seriju od pet vezanih poraza protiv Kristal Palasa  i danas na svojoj 'Britaniji' slavio protiv 'Orlova' iz južnog Londona sa 1:0 golom Džoa Alena sredinom drugog poluvremena.

Vest Hem je u nadoknadi ostao bez celog plena protiv Vest Bromvič Albiona na svom terenu.

Nasr Čadli je u ranoj vazi meča doveo goste u vođstvo, ali je u drugom poluvremenu Sofijan Feguli režirao preokret. Alžirac je u 63. minutu poravnao na 1:1, a u finišu asistirao Manuelu Lanciniju za vođstvo. Ipak, u četvrtom minutu sudijske nadoknade Garet MekOli postavlja konačnih 2:2 i donosi bod 'Vrećicama'.

Jedini meč na kom nije bilo golova odigran je na 'Riversajdu', gde je Midlsboro ugostio Everton.

Današnji program u Premijer ligi završava se na 'Enfild Roudu', Liverpulu gostuje Totenhem (18:30).