Đakerinijev prvenac, Evertonu i Njukaslu bod

• Autor: Boris Jovanović

• 24. avgust 2013.

• 17:57

Doskorašnji fudbaler Juventusa postigao gol za Sanderlend, ali Sautempton stigao u finišu do boda. Bez golova u Liverpulu i Njukaslu.

Emanuele Đakerini je već na startu obradovao zemljaka Di Kanija, postigao je gol za Sanderlend, ali gosti nisu izdržali, u samo finišu je Fonte spasao Sautempton poraza.

Remiji su viđeni u Njukaslu, gde "Svrake" u ne baš preterano zanimljivoj utakmici nisu uspele da slome dobri Vest Hem. Čak gosti su bili bolji tim, sigurno da će biti nezadovoljni podelom bodova.

Everton je imao nekoliko dobrih šansi, ali je VBA održao remi bez golova. Na kraju su "Karamele" pogodile i prečku, možda su zaslužili trijumf, ali nisu dali gol.

Domaći su slavili u Halu, "Tigrovi" su sa 1:0 golom Brejdija iz penala srušili Norič koji je sat vremena imao igrača više.

Radovao se i Stouk, iako je Kristal Palas golom Šamaka vodio na poluvremenu, za četiri minuta u nastavku smo videli preokret, Čarli Adam i Rajan Šokros su okrenuli rezultat.

U prvom meču dana Arsenal je odneo bodove sa "Kotidža".

Fulam - Arsenal 1:3
Hal - Norič 1:0
Stouk - Kristal Palas 2:1
Everton - VBA 0:0
Njukasl - Vest Hem 0:0
Sautempton - Sanderlend 1:1