EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

U osmini finala Lige šampiona iz Grupe C prošli su Mančester siti i Atalanta.

Dinamo - Mančester siti 1:4
Šahtjor - Atalanta 0:3

Dinamo je krenuo fantastično. Nakon duge akcije, Kadzior je poslao dubinsku loptu u kazneni prostor, tamo je bio Dani Olmo koji je iz prve poslao loptu u gol na sjajan način. Igrao se deseti minut.

Trajala je prednost domaćih 24 minuta, Rijad Marez pronalazi Gabrijela Žezusa koji glavom šalje loptu u mrežu za izjednačenje. Za vreme akcije Mančester sitija je jedan igrač Dinama ostao na zemlji, ali fudbaleri iz Engleske nisu prekinuli akciju.

Početkom drugog poluvremena je sve bilo gotovo i to ponovo u režiji brazilskog asa.

Žezus je nakon maestralne akcije gostiju uspeo da pošalje prvo jednog igrača po burek, potom i loptu u pravu stranu za 1:2.

U 55. minutu je sve bilo rešeno, centaršut Mendija sa leve strane, tamo je bio Žezus koji postiže het-trik.

Tačku na ovaj meč stavio je Fil Foden u 84. minutu utakmice.

U drugom meču ove grupe ekipa Atalante je na jedini mogući način stigla do 1/8 finala, pobedom protiv Šahtjora.

Konačnih 0:3 postavlja Gosens u 4. minutu nadoknade.

Dakle, u narednu fazu Lige šampiona prolaze Mančester siti kao prvoplasirani i Atalanta kao drugoplasirana, dok će Šahtjor igrati Ligu Evrope.