Dijego Košta ukrao pobedu 'Đavolima' u nadoknadi!

• Autor: Boban Filipović

• 07. februar 2016.

• 18:54

Mančester Junajted bio nadomak trijumfa nad Čelsijem u gostima zahvaljujući evrogolu Džesija Lingarda, ali je 'Plavce' u samom finišu Košta spasao poraza. Kurt Zuma doživeo tešku povredu i sezona je za njega završena.

Gosti su bolje ušli u meč, visokim presingom su pritisli 'Plavce', najopasniji po prtivnički gol bio je Antoni Marsijal, koji je pravio velike probleme Banetu Ivanoviću, mladi Francuz je stvorio sebi i prvu veliku prilku na utakmici, ali je njegov odličan udarac sjajnom intervencijom zaustavio Tibo Kurtoa.

Posle 20-ak minuta igre Čelsi dolazi do daha i do kraja prvog poluvremena domaćin je bio bolji tim na terenu.

Vilijan je bio glavna pokteračka snaga 'Plavaca', a najbolju priliku za domaće proputsio je Dijego Košta kada je njgov udarca iskosa sa desne strane otišao tik pored stative.

Šanse su imali i Matić nakon kornera, neubedljivi Oskar i Džon Teri pred sam odlazak na odmor, kada je lopta zakačila u nadlakticu Blinda, koji je ušao u blok, Hidinkovi puleni su tada tražili penal, ali sudija je odmahnuo rukom.

Drugo poluvreme počelo je identično kao prvo. 'Đavoli' pritiskaju, prvi je zapretio Vejn Runi, potom Lingard, ali Kurtoa briljira na golu.

U 58. minutu Kurt Zuma se teško povredio pri doskoku, morao je van igre, koleno je stradalo, sezona je za njega završena. Hidink je uveo Garija Kejhila umesto maleroznog Francuza, a samo dva minuta kansije Mančester Junajted je poveo.

Bio je to evrogol Džesija Lingarda, golčina za TV špice.

Ostalo je Čelsiju nešto više od pola sata da izbege poraz i upornost se domaćinu isplatila u sudijskoj nadokandi.

Do tada je De Hea dovodio do ludila domaće navijače, skidao je Španac pokušaje Ivanovića, Fabregasa, ali u 91. minutu nije bilo spasa.

Dijego Košta je izbegao ofsajd zamku, obišao De Heu i pogodio za izjednačenje - 1:1.

U poslednjim trenucima meča Brazilac sa španskim pasošem je imao odličnu priliku za totalni preokret, ali je De Hea odlično intervenisao i sačuvao bod svom timu.

Čelsi je uspeo da priduži seriju nepobedivosti u Premijer ligi na osam utakmica, ali nije uspeo da se pomeri sa 13. mesta na tabeli, dok Mančester Junajted ostaje peti, šest bodova daleko od gradskog rivala Mančester Sitija, tj mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.