Dijego Košta koban po Arsenal!

• Autor: Boban Filipović

• 24. januar 2016.

• 18:52

Brazialc sa španskim pasošem junak londonskog derbija na 'Emiratima'. Njegov gol je sredinom prvog poluvremena rešio pitanje pobednika, a pet minuta ranije je pobegao Peru Mertezekaeru i isterao ga napolje.

Arsenal je propustio priliku da se vrati na čelo tabele, Čelsi je odneo ceo plen sa 'Emirejtsa' i po ko zna koji put demonstrirao da je 'rak rana' za 'Tobdžije'.

Od samog starta derbija, 'Plavci' su bolje izgledali na terenu.

Već u drugom minitu meča, Košćelni je smušenom reakcijom u opasnoj zoni poklonio šansu gostima, Oskar je pokušao lukavim udarcem da savlada Čeha, gađao je bliže ćoše, ali se njegov doskorašnji klupski drug nije dao prevariti.

Arsenal je odgovorio nešto kasnije, Flamini je centrirao sa levog boka odlično uočivši Džoela Kempbel, međutim, Kostarikanac je veoma traljavo zahvatio loptu iz voleja.

Na drugoj strani, Vilijan je zadavao najviše muka Arsenalu, Brazilac je bio najagilniji i najraspoloženiji za igru na terenu, imao nekoliko odličnih akcija, ali je nedostajala završnica i njega i njegovih saigrača u uvodnoj fazi utakmice.

Ključni trenutak meča dogodio se u 18. minutu kada je Dijego Košta umakao Peru Mertezakeru nakon jednog odličnog dubinskog pasa, Nemac ruši prgavog napadača Čelsija kao poslednji igrač odbrane, a sudija Mark Klatenburg nije imao dilemu i pokazao mu crveni karton.

Brojčana nadmoć isplatila se 'Plavcima' nakon samo pet minuta, stvorio se višak na desnom boku, Bane Ivanović je centrirao na prvu stativu, Dijego Košta bio brži od svojih čuvara i zatresao mrežu Petra Čeha - 0:1.

Minut pre vođstva Hidinkovog tima, Venger je izveo iz igre Žirua i ubacio Gabrijela, što je dodatno otežalo situaciju u nastavku.

Borba nije jenajvala, ali izglednih prilika, osim ako izuzmemo situaciju kada je Volkot ostao u ofsajdu, sve do samog finiša prvog dela igre nije bilo.

Prvo je Branislav Ivanović bio izblokiran u odsudnom momentu u 44. minutu, da bi na drugoj strani pred sam odlazak na odmor volej Matjea Flaminija otišao preko gola.

Venger je nakon desetak minuta igre u nastvaku bacio u vatru nedovoljno oporavljenog Aleksisa Sančeza umesto Kempbela, ali to nije dalo konkretan rezultat.

Čelsi je svesno pustio rivala da napada, vrebajući šansu da ga dotuče iz kontre, ali se rezultat nije menjao.

Ostalo je 0:1, aktuelni šammpion je oba puta savladao 'Tobdžije' ove sezone.

Oba srpska reprezentativca, Branislav Ivanović i Nemanja Matić, odigrali su ceo meč za pobendički sastav.

Zanimljivo, ovo je deveti uzastopni meč u Premijer ligi na kom Arsenal nije uspeo da savlada Čelsi. U isto vreme, tim Arsena Vengera je propustio priliku da se vrati na čelo tabele Premijer lige i nakon 23. kola se nalazi na trećem mestu.

'Plavci' su se probili do 13. mesta na tabeli, ali ova pobeda bi mogla da bude najava još boljih igara, posebno kada se ima u vidu da nisu osetili gorčinu poraza na poslednjih sedam prvenstvenih utakmica.