Dijabate za pobedu Bordoa

• Autor: Janko Glavonjić

• 30. novembar 2014.

• 16:21

U prvom meču koji je danas odigran u Ligi 1, Bordo je kao domaćin bio bolji od Lila sa 1:0 (0:0).

U jednom poprilično izjednačenom, ali ne preterano kvalitetnom meču, fudbaleri Bordoa došli su do nove pobede.

Jedini strelac bio je Dijabate u 62. minutu.

Na meču nije viđeno mnogo prilika, napadači nisu bili preterano raspoloženi i svega tri šuta na meču završili su u okviru golova, a jedan u mreži.

U prvom poluvremenu Lil je bio bliži pogotku, Origi je imao jednu dobru priliku, ali nije bio precizan.

Drugo poluvreme počelo je velikim pritiskom Bordoa, koji je urodio plodom, i jedini istureni napadač Dijabate postigao je jedini gol na meču.

Bordo je ovom pobedom reagovao na pravi način posle poraza od Marseja i nastavlja borbu za plasman u Ligu šampiona.