Di Natale spasao Udineze

• 15. decembar 2012.

• 20:38

U prvoj utakmici 17. kola italijanske Serije A, Udineze i Palermo podelili su bodove. Meč dana igraju Lacio i Inter.

Duel Udinezea i Palerma na ''Friuliju'' završen je bez pobednika. Gosti su bili bliži pobedi, ali su ''Zebrete'' preko Di Natalea u samom finišu stigle do boda - 1:1.

Vodeći gol za Sicilijance postigao je Iličić u 33. minutu. Šutirao je sa preko dvadeset metara, Brkić je loše reagovao i lopta je preko njegovih ruku završila u mreži.

Gosti su dugo održavali minimalnu prednost, ali su u finišu poklekli posle greške golmana Ujkanija. On je ispustio loptu pred svojim golom, na pravom mestu našao se Di Natale i sproveo je u mrežu - 1:1. (Golove pogledajte OVDE).

Inače, domaći su veći deo drugog poluvremena igrali bez isključenog Uertoa, a Dušan Basta je odigrao svih 90 minuta.