• Autor: Boban Filipović

• 09. decembar 2017.

• 18:51

'El Fideu' i 'mladom mutantu' su pripale naslovne role u novoj pobedi 'Svetaca'.

Lider francuskog šampionata se vratio na pobednički kolosek posle poraza od sStrazbura u prošlom kolu.

Pari Sen-Žermen je danas upisao 14. prvenstveni trijumf pošto je savladao Lil sa 3:1 na svom 'Parku Prinčeva' u utakmici 17. kola Lige 1.

Vesnik pobede Parižana bio je Anhel Di Marija.

Argentinac je postigao prvi gol na utakmici u 28. minutu i bio asistent kod drugog kada je spojio svog sunarodnika Havijera Pastorea sa golom početkom drugog poluvremena.

Rezervista Anvar El Gazi je pogotkom tri minuta pre kraja regularnog toka utakmice doneo nadu Lilu da može da izbegne poraz, ali ispostaviće se da je to bio samo utešni gol.

Pobedu 'Svetaca' overio je Kilijan Mbape u nadoknadi, istrčao je kontru kada je gol domaćih bio pod opsadom, čak je i golman Lila bio u protivničkom šesnaestercu. Trojica su pojurila za mladim hitronogim napapačem, nisu imali ni promil šanse da ga stignu, tako da je i on upisao po gol i asistenciju kao i 'Rezanac'.

PSŽ ima 44 od mogućeg 51 boda, dvanaest više od najbližih pratioca Liona, Monaka i Marselja, koji imaju i utakmicu manje od lidera.

Lil je prvi iznad crte, mada ova ekipa ne odaje utisak da bi mogla da bi njen prvoligaški status mogao da bude ugrožen.