utorak 06.02.2018.
23:05

PSŽ se na krilima 'Rezanca' plasirao u 1/4 finale Kupa Francuske.

BETA/AP Photo/Thibault Camus

"Sveci" su pravdali ulogu favorita protiv Sošoa, slavili su kao gosti rezultatom 4:1.

Anhel Di Marija je čim se krenulo sa cenra demonstrirao da je raposložen za igru i doveo Parižane u vođstvo na asistenciju Mbapea.

Sošo je u 13. minutu poravnao preko Martina, ali to je bilo sve od domaćina.

Petnaestak minuta posle izjednačujućeg gola Edinson Kavani vraća prednost gostima iz prestonice i pri rezultatu 1:2 se otišlo na veliki odmor.

Pitanje pobednika rešio je Di Marija sa dva gola u intervalu od 58. do 62. minuta i tako upisao het-trik.

Mrlja na pobedu i plasman u četvrtfinale je isključenje golmana Kevina Trapa u poslednjem minutu utakmice.

Pari Sen-Žermen će za polufinale boriti sa velikim rivalom Olimpikom iz Marselja, koji je danas spakovao devet komada u Buržu.