DFB Pokal - Veljković bolji od Nastasića, Verder u polufinalu

sreda 03.04.2019.
22:38

Trijumfom nad ekipom Šalkea fudbaleri Verdera iz Bremena obezbedili su plasman u polufinale nemačkog DFB Pokala.

Epa/Friedemann Vogel

Poslednji četvrtfinalni meč nemačkog nacionalnog kupa (DFB Pokal) odigran je na "Veltins Areni" gde su fudbaleri Šalkea ugostili Verder.

Gosti iz Bremena slavili su rezultatom 2:0 (0:0) i tako obezbedili mesto u polufinalu gde su ranije završili Hamburg, RB Lajpcig i Bajern iz Minhena.

Pitanje pobednika rešeno je sredinom drugog poluvremena, kada je Verder stigao do dva gola u razmaku od samo sedam minuta.

Domaće je "načeo" Miljot Rešica u 65. minutu, a sedam minuta kasnije Klasen koristi lošu reakciju odbrane Šalkea i sprovodi loptu u mrežu.

Matija Nastasić proveo je svih 90 minuta na terenu, dok je Miloš Veljković igru napustio pet minuta pre kraja zbog povrede koja ne bi trebalo da bude teška.

Žreb polufinalnih parova zakazan je za 7. april u Dortmundu.