DFB Pokal - Leverkuzen, Šalke i Menhengladbah u narednoj fazi

utorak 24.10.2017.
20:26

Odigrane su četiri utakmice 1/16 finala nemačkog kupa, dalje su prošli Šalke, Paderborn, Menhengladbah i Leverkuzen.

EPA/Michael Hanschke

Favoriti su danas bili sigurni u okviru DFB Pokal kupa.

Bajer iz Leverkuzena je uspeo da slavi na svom terenu protiv Union Berlina sa 3:1. Julijan Brandt je doveo domaće u prednost u 36. minutu, Daube je izjednačio, ali su do kraja Alario u 58. minutu, Vendel iz penala u 88. minutu, kao i Aranguiz u nadoknadi postavili konačnih 4:1.

Borusija iz Menhengladbaha je imala težak posao protiv Fortune Dizeldorf u gostima, poveli su golom Torgana Azara u 52. minutu, a domaćin je mogao do izjednačenja u 73. minutu, ali je Giselman promašio penal. Ostalo je do kraja 0:1, Borusija je u osmini finala.

Paderborn je izbacio Bohum i to se može svrstati u iznenađenje, Mičel je doveo domaće u prednost u 7. minutu, gosti su promašili penal preko Bastijansa u 67. minutu, da bi Vesi u 86. postavio konačnih 2:0.

Šalke nije imao težak posao, oni su danas poveli sa 0:3 protiv Vehena u gostima, Di Santo, Burgšteler i Mincel (AG) su bili strelci, a utešni gol za domaće postigao je Blaha u 76. minutu.

Vehen - Šalke 1:3
Dizeldorf - Menhengladbah 0:1
Leverkuzen - Union Berlin 4:1
Paderborn - Bohum 2:0