DFB Pokal - Kostić i Rebić odveli Ajntraht dalje, Grujiću asistencija u "petardi" Herte

nedelja 11.08.2019.
17:29

Odigrano je još mečeva prvog kola nemačkog kupa.

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Ajntraht iz Frankfurta se namučio sa ekipom Manhajma, ali je uspeo da slavi i plasira se u drugo kolo, na kraju 3:5 (2:2) za ekipu iz Bundeslige.

Od starta su u postavi bili Dejan Joveljić i Filip Kostić, Mijat Gaćinović je odigrao poslednjih 15ak minuta.

Već u 11. minutu domaćin je vodio sa 2:0, golovima Sulejmanija, smanjio je prednost Manhajma Kamada, da bi u smiraj prvog poluvremena novi gol postigao Filip Kostić.

Otišlo se sa nerešenim rezultatom na odmor, Manhajm je opet stigao do prednosti preko Marksa u 73. minutu, a onda je na scenu stupio Ante Rebić.

Poravnao je rezultat u 76. minutu, pet minuta kasnije na asistenciju Kostića donosi preokret ekipi iz Frankfurta, da bi u 89. minutu kompletirao het-trik i postavio konačan rezultat.

Herta je za razliku od Ajntrahta bila vrlo ubedljiva, slavili su na gostovanju ekipi Ajhšteta sa 1:5 (0:3).

Poveli su preko Daride, usledila su dva gola iskusnog Vedada Ibiševića, za drugi mu je u 31. minutu asistirao Marko Grujić.

U nastavku je domaćin smanjio zaostatak preko Kugela, da bi Salomon Kalu i Esvajn postavili konačan rezultat.

Union Berlin je sa 6:0 obezbedio plasman u drugo kolo, nismo videli debi Nevena Subotića, Lajpcig se mučio sa Osnabrikom, ali je prošao dalje sa 3:2.

Sve rezulutate danas odigranih mečeva prvog kola nemačkog kupa, pogledajte u nastavku:

Ajhštet - Herta 1:5
Halberštat - Union Berlin 0:6
Manhajm - A. Frankfurt 3:5
Obernojland - Darmštat 1:6
Osnabrik - Lajpcig 2:3
Sarbriken - Regensburg 3:2
Salmror - Kil 0:6