DFB Pokal - Kimih heroj, Bajern osmi put u nizu pobedio Šalke!

utorak 03.03.2020.
22:56

Bavarci su prvi polufinalisti.

Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se u polufinale Kupa Nemačke (DFB Pokal) pošto su danas u gostima pobedili Šalke rezultatom 1:0 (1:0).

Šalke se ni danas nije pitao ništa protiv velikog rivala i ovo je osma uzastopna pobeda Bajerna u svim takmičenjima! Večeras je heroj bio Džošua Kimih, strelac jedinog pogotka u 40. minutu.

Gosti nisu došli opušteni, naprotiv, Hans Flik je izveo snažan sastav: Nojer - Pavar, Kimih, Alaba, Dejvis - Alkantara, Toliso, Gorecka - Gnabri, Kutinjo, Miler.

Bajern je dominirao tokom čitavog susreta što pokazuje i statistika po kojoj je imao čak 19 udaraca ka golu, naspram sedam pokušaja domaćih.

Trenutak odluke pao je pet minuta pre odlaska na odmor, kada se Kimih našao na pravom mestu posle kornera, i sa ivice šesnaesterca zategao u sam ugao za 1:0.

U timu Šalkea svih 90 minuta odigrao je naš Matija Nastasić, ali je uspeo samo da "požuti".

Bajern je u polufinalu, Šalke ostaje da se bori za plasman u Evropu preko Bundeslige.