DFB Pokal: Frankfurt velikom zaslugom Gaćinovića poslednji overio vizu za četvrtfinale!

sreda 20.12.2017.
23:46

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poslednji su učesnici 1/4 finala nemačkog kupa.

Epa/Srđan Suki

Frankfurt je za rivala u osmini finala imao niželigaša Hajdanhajm, ali nisu imali lak posao.

Slavili su kao gosti fudbaleri Nika Kovača tek nakon produžetaka, na kraju je bilo 1:2 (0:0).

Nakon 90 minuta nije bilo golova, da bi nakon samo pet minuta u prvom produžetku favorizovani gosti poveli, strelac je bio reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović.

Odlično se bivši fudbaler Vojvodine ubacio po levoj strani, ispratio centaršut saigrača sa desne i matirao golmana Hajdenhajma za 0:1.

Ipak, samo minut kasnije domaćin poravnava, strelac je bio Šnaterer.

Na startu drugog produžetka šansu u postavi Frankfurta dobija i Luka Jović, a samo tri minuta kasnije Sebastijan Haler vraća prednost Bundesligašu, na asistenciju Da Košte.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Frankfurt se izborio za četvrtfinale.

Parovi naredne runde biće određeni žrebom, a ovo su svi rezultati osmine finala nemačkog kupa:

Majnc - Štutgart 3:1
Nirnberg - Volfsburg 0:2
Bajern - Borusija Dortmund 2:1
Hajdenhajm - Ajntraht Frankfurt 1:2
Verder Bremen - Frajburg 3:2
Borusija Menhengladbah - Bajer Leverkuzen 0:1
Paderborn - Ingolštat 1:0
Šalke - Keln 1:0