DFB Pokal - Dabur kasno probudio Hofenhajm, Bajern u goleadi izborio četvrtfinale!

sreda 05.02.2020.
23:00

Branilac trofeja se domogao četvrtfinala.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Fudbaleri minhenskog Bajerna slavili su na svom stadionu protiv Hofenhajma u osmini finala kupa rezultatom 4:3 (3:1).

Gosti su poveli autogolom Džeroma Boatenga, koji je u pokušaju da izblokira jedan udarac rivala samo prevario svog golmana.

Ipak, samo pet minuta kasnije, gosti uzvraćaju istom merom, autogol Hubnera za 1:1.

To je probudilo Bavarce, sjajan centaršut Alabe u 20. minutu u pogodak pretvara Miler, preokret na "Alijanc Areni".

U 36. minutu je bilo i 3:1, Miler je bio bolji u skoku od protivničkog igrača, ali i golmana, loptu je potom pokupio Levandovski i glavom je sproveo u mrežu rivala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Bavarci u 80. minutu stigli i do tri gola viška, korner Kimiha sa leve strane u gol glavom pretvara Leva.

Nisu se gosti ipak predali, samo dva minuta kasnije rezervista Munes Dabur smanjuje na 4:2, nakon greške Pavara i asistencije Cubera.

U drugom minutu nadoknade kontra Hofenhajma, odličan šut Dabura, ali lopta pogađa stativu, odbija se ipak ponovo do bivšeg napadača Salcburga i Sevilje, koji je ovoga puta imao još lakši zadata, 4:3!

Nije ipak bilo dovoljno vremena da Hofenhajm pokuša da izjednači, domaćin je slavio i ide dalje.