DFB Pokal - Borusija se spasila u poslednjim sekundama

ponedeljak 20.08.2018.
23:35

Velikih problema danas su imali timovi koji igraju Bundesligu, a jedan favorit se spašavao u poslednjim sekundama regularnog dela.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Herta je uspela da kao gost savlada ekipu Braunšvajga sa 1:2, Platenhart je doveo goste u prednost u 38. minutu utakmice, da bi Fejzulahu izjednačio u 81. minutu. Pobedu gostima donosi Vedad Ibišević u 83. minutu.

Frajburg je tek nakon penala savladao Energi Kotbus, bilo je 1:1 posle 90 minuta, 2:2 posle produžetaka, a nakon penala 3:5 za goste. Frajtas i Viteriti su bili strelci za domaće, Franc i Petersen za goste.

Paderborn je golovina Hunemajera slavio sa 2:1 protiv Ingolštat, Kitel je bio strelac jedinog gola za goste.

Malo je falilo da Borusija bude arhivirana u ovom izdanju DFB pokala, Ernst je doveo Grojter Firt u prednost u 77. minutu, a onda je u 5. minutu nadoknade Aksel Vitsel uspeo da izjednači na 1:1.

Pobedu gostima donosi Marko Rojs u 5. minutu prvog produžetka.

Braunšvajg - Herta 1:2
Kotbus - Frajburg 2:2, posle penala 3:5
Paderborn - Ingolštat 2:1
Grojter Firt - Borusija Dortmund 1:1, posle produžetaka 1:2