DFB Pokal: Bajern ubedljiv, "petarda" Volfsburga, ali tek nakon produžetaka!

22:44

U okviru prvog kola nemačkog kupa večeras su odigrana još četiri susreta.

Epa/Joerg Koch

Minhenski Bajern je slavio sa 1:3 (0:1) protiv ekipe Energi Kotbusa.

Kovač je od starta izveo jak sastav, a Bavarci su do prednosti stigli u 32. minutu, strelac je bio Robert Levandovski.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 20 minuta igre u nastavku Kingsli Koman duplirao prednost ekipe iz Minhena.

Sve je bilo jasno u 85. minutu, kada je Levandovski upisao svoj drugi pogodak na utakmici, na asistenciju Gorecke, koji je prethodno asistirao i Komanu.

Konačan rezultat postavio je Taz sa bele tačke u trećem minutu nadoknade, nakon toga je glavni arbitar odsvirao kraj, branilac trofeja očekivano u drugoj rundi.

Volfsburg je kao gost bio bolji od Halešera, videlo smo čak osam golova i crveni karton, na kraju 3:5 (3:3) za ekipu iz Bundeslige, ali tek nakon dodatnih 30 minuta igre.

Domaćin je poveo preko Drinkuta, poravnao je rezultat Vehorst u 44. minutu.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, "Vukovi" su stigli do preokreta već u 49. minutu preko Gerhardta, ali je domaćin poravnao osam minuta kasnije preko Maija.

Vilijam je u 70. minutu vratio prednosti Volfsburgu, usledio je crveni za Gilavoguija, gosti iz Bundeslige su ostali sa igračem manje.

Halešer to koristi u prvom minutu nadoknade, kada je Fetš poravnao rezultat i odveo meč u produžetke.

Ipak, Volfsburg već u drugom minutu prvog produžetka stiže do prednost preko Nohea, da bi samo 120 sekundi kasnije stekli i dva gola prednosti preko Brekala.

Karlsrue je na svom terenu slavio protiv Hanovera sa 2:0, dok je Štutgart kao gost izbacio Hansu Rostok (0:1).

H. Rostok - Štutgart 0:1
Halešer - Volfsburg 3:5 (3:3)
Karlsrue  - Hanover 2:0
E. Kotbus - Bajern 1:3