DFB Pokal: Bajern slavio u derbiju, trofej čeka novog osvajača!

sreda 20.12.2017.
22:54

U okviru 1/8 finala nemačkog kupa, minhenski Bajern slavio pred svojom publikom protiv aktuelnog osvajača.

EPA-EFE/LUKAS BARTH

Izabranici Jupa Hejnkesa slavili su sa 2:1 (2:0) protiv Borusije iz Dortmunda u 1/8 finala nemačkog kupa.

Poveli su Bavarci već u 12. minutu, strelac je bio Džerom Boateng. Sjajno je Džejms Rodrigez izveo slobodnjak sa leve strane, pogodio je u trepavicu Zilea, ali je nemački reprezentativca pogodio prečku. Na njegovu sreću lopta se odbija do Boatenga, koji glavom uspeva da matira Burkija za 1:0.

Krajem prvog dela igre Bajern dolazi do novog gola. Sjajan dupli pas su izveli Miler i Levandovski, Poljak je uposlio Nemca koji je izbio sam pred Burkija, a talični Miler sjajnim lob udarcem vara čuvara mreže Borusije za 2:0. Igrao se tada 40. minut.

To je bilo sve od prvog dela igre, a onda su u nastavku duel imali Tomas Miler i Roman Burki.

Najpre je Švajcarca zaustavio Nemca u 49. minutu, a potom i u 64. minutu susreta. Sačuvao je odlični Burki "Milionere" u igri.

Zakuvalo se na "Alijanc Areni" u 77. minutu, Kagava posle odličnog lažnjaka šalje loptu sa leve na desnu stranu, tamo se na pravom mestu našao Jarmolenko, koji glavom matira Ulrajha za 2:1.

Borusija je pokušavala da dođe do izjednačenja, a najbolju priliku za to je u drugom minutu nadoknade propustio mladi Aleksander Isak. Šveđanin je primio odličan pas u kaznenom prostoru Bajerna, namestio se na šut i pucao, ali je jedan od defanzivaca uspeo klizećim startom da ga izblokira i tako verovatno doneo pobedu Bavarcima.

Borusija nije uspela da izjednači, te je branilac trofeja već u 1/8 finala završio takmičenje.