DFB Pokal - Bajern sa igračem više tek na penale izbacio Lajpcig

sreda 25.10.2017.
23:54

Bajern na mišiće do osmine finala.

EPA/LENNART PREISS

Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se u osminu finala nemačkog kupa pošto su večeras u gostima savladali RB Lajpcig rezultatom 6:5 (1:1) i to tek posle penala.

Jup Hajnkes je izveo prilično jak sastav, igrali su Kimih, Boateng, Humels, Alaba, Vidal, Roben, Tijago i Levandovski, ali se Bajern i pored toga mučio.

Lajpcig je ostao sa igračem manje na startu drugog poluvremena, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Nabi Keita.

I sa igračem manje, Lajpcig je uspeo da povede golom Forsberga iz penala i to je bio pravi šok za Bajern.

Ipak, prednost domaćih je trajala svega pet minuta, onda je Tijago Alkantara iskoristio asistenciju Boatenga za 1:1 i to je bio konačan rezultat i do 90. i do 120. minuta.

U penal seriji, za Bajern su pogodili sva petorica - Levandovski, Alaba, Humels, Radi i Roben, dok je u odlučujućoj petoj promašio Verner, pa je Bajern prošao dalje.