DFB Pokal - Bajern nakon velike borbe u finalu!

22:43

Fudbaleri Red Bul Lajpciga dobili su rivala u borbi za trofej.

EPA-EFE/DAVID HECKER

Drugi finalista Kupa Nemačke (DFB Pokal) je minhenski Bajern.

Aktuelni vicešampion u ovom takmičenju finale je izborio na stadionu "Vezer" preko domaćeg Verder Bremena, slavili su Bavarci sa 2:3 (0:1).

Poveli su gosti iz Minhena u 36. minutu, na vrlo čudan način.

Boateng je poslao visoku loptu ka golu Verdera, Miler je sa gol aut linije uspeo da je sačuva u terenu, poslao ju je sa velikim lukom ka drugoj stativi, golman Verdera se nije snašao, lopta je pogodila stativu, odbila se do Levandovskog, koji je lako zatresao mrežu domaće sastava za 0:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon u 63. minutu ekipa Nika Kovača stigla do drugog gola.

Gorecka je šutirao sa desne strane, traljavo je to uradio, ali je imao puno sreće, lopta je pala na nogu Mileru, koji je izbegao ofsajd zamku, da bi se potom odlično snašao i matirao Pavlenku za 2:0.

Ipak, Verder se nije predao, u rasponu kraćem od 60 sekundi su došli do izjednačenja!

Igrao se 74. minut kada je Osako prihvatio pas Rašice u kaznenom prostoru Bajerna i smanjio prednost gostiju na 2:1.

Krenuo je Bajern sa centra, odmah su izgubili loptu, Rašica se sjurio ka golu rivala i sjajnim udarcem u dalji ugao poravnao rezultat.

A onda, 80. minut, Gebre Selasije ruši Komana u svom kaznenom prostoru, sudija pokazuje na kreč, Levandovski preuzima odgovornost i donosi trijumf ekipi Bajerna.

Tako su se Bavarci plasirali u finale kupa, gde ih čeka RB Lajpcig.