DFB Pokal - Bajern krenuo s peticom!

• Autor: Miloš Marković

• 05. avgust 2013.

• 22:41

Današnjim utakmicama kompletirano je prvo kolo nemačkog Kupa u kome su očekivane rezultate zabeležili Bajern i Šalke.

Odigrane su četiri utakmice DFB Pokala, poslednje u prvom kolu, čime je zaokružena celina u ovom delu takmičenja.

Tri utakmice su odigrane od 18.30, a svakako da se izdvaja Šalke koji je kao gost slavio nad Notingenom, rezultatom 0:2. Golove su postigli Huntelar u 30. minutu i Gorecka u nadoknadi meča.

U ostala dva meča Duizburg je poražen kod kuće od Padeborna u jednom uzbudljivom meču koji je završen rezultatom 2:3, dok je Union Berlin kao gost bio bolji od Regensburga u meču koji su oba tima završila sa igračem manje.

Poslednji me odigran je od 20.30, kada je Reden dočekao aktuelne šampione i osvajače triple krune iz prošle sezone, ekipu Bajerna.

Izabranici Pepa Gvardiole su silovito započeli novu sezonu pobedom od 5:0.

Prvi je bravu domaćeg tima otključao Šaćiri u 18. minutu. Bajern je tokom čitavog meča, očekivano, bio bolji rival, imao je u 30. minutu priliku i Roben ali nije uspeo da poveća prednost.

Ipak, do kraja prvog poluvremena je Bajern uspepo da poveća prednost i to preko Milera, koji je na ovom meču uspeo da kompletira het-trik, golovima u 45., 59. i 64. minutu.

Mogao je pomenuti igrač i do svog četvrtog gola, ali je, nakon kornera koji je izdejstvovao Mandžukić, pogodio okvir gola.

Konačan rezultat meča i 5:0 za veliki Bajern postavio je Arjen Roben, golom u 88. minutu utakmice.