Desetkovana Barsa rutinski sa Betisom, Mesi se posvađao sa Fortunom

• Autor: Nikola Miloradović

• 20. avgust 2017.

• 22:10

Fudbaleri Barselone savladali su Real Betis na "Kamp Nou", na startu takmičenja u Primeri.

Ernesto Valverde je dobro počeo svoju avanturu na klupi Barselone, makar u Primeri, kako je bez Suareza i Inijeste uspeo da dobije Real Betis sa 2:0 (2:0).

Valverde se odlučio za ovih 11: Ter Štegen, Semedo, Maskerano, Umtiti, Alba, Roberto, Buskets, Rakitić, Mesi, Alkaser i Deulofeu

Od starta je Barselona imala inicijativu, ali nisu uspevali da pronađu put do mreže protivnika u prvih pola sata.

A onda, igrao se 36. minut, Deulofeu šalje loptu ka Mesiju, Toska je u pokušaju da izblokira bivšeg igrača Evertona zakačio loptu i poslao je iza leđa svog golmana.
Samo tri minuta kasnije, ponovo Deulofeu u centru pažnje, ovoga puta je mladi reprezentativac Španije iskoristio neopreznost jednog defanzivca gostiju, uzeo mu loptu u sjajnoj situaciji, spustio se sa desne strane ka golu protivnika, uočio usamljenog Serhija Roberta i poslao mu sjajnu loptu, a mladi vezista rutinski trese mrežu Adana za 2:0.

Do poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, a onda je Mesi imao sjajnu priliku u 60. minutu, ali mu se na putu ka pogotku isprečila stativa.

Samo 11 minuta kasnije, Argentinac je sjajno izveo slobodan udarac, ali je lopta prešla tik preko prečke.

Igrao se 81. minut, kada je Mesi bio u novoj prilici, ali lopta nije htela u gol, Argentinac je ponovo pogodio stativu.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultat, Barselona je upisala trijumf na startu šampionata.