• Autor: Nikola Miloradović

• 02. decembar 2018.

• 17:00

Niz nastavljen, "Tobdžije" ponovo poludele u drugom poluvremenu.

Fantastičan derbi Severnog Londona odigran je na stadionu "Emirejts", Arsenal je ugostio Totenhem i slavio sa 4:2 (1:2).

Počelo je sjajno po "Tobdžije", deveti minut, Vertongen igra rukom u svom kaznenom prostoru, Majk Din pokazuje na belu tačku, Obamejang preuzima odgovornost i donosi prednost ekipi Arsenala.

Imao je potom Ivobi sjajnu šansu da duplira prednost domaće ekipe, ali je Ljoris izvrsno intervenisao.

A onda, 30. minut, slobodan udarac za goste, Eriksen sjajno centrira, Dajer skače i kači loptu glavom, a Bernd Leno katastrofalno reaguje na prvoj stativi, 1:1.

Usledile su prve čarke, Lihštajner je hteo da se objasni sa strelcem izjednačujućeg pogotka jer je proslavljao gol pred tribinom sa domaćin navijačima, uleteli su i ostali igrači, kao i obe klupe, Dele Ali i Remzi su se ozbiljno dohvatili, ali su se na svu sreću strasti ubrzo smirile, bez ikakvih posledica.

Samo četiri minuta kasnije, kontra za "Pevce", sjajno je istrčao Son, izbio pred Lena, pao je, sudija Din je procenio da ga je Holding oborio, penal za Totenhem.

U tom trenutku Kolašinac uspeva da napravi frku, uleteo je i Sisoko da se obračuna sa Bosancem, na kraju je i Mustafi umešao prste, nemački reprezentativac je izvukao deblji kraj iz cele priče, koja se brzo smirila, dobio je žuti karton.

Kejn preuzima odgovornost i matira Lena za preokret na stadionu Arsenala.

Do kraja prvog dela igre jedna dobra šansa za domaćina da poravna rezultat, Mustafi je tukao glavom, ali je Ljoris fantastično intervenisao, te se na odmor otišlo sa 2:1 u korist Totenhema.

Na samom startu nastavka Emeri pravi dve promene, izveo je Ivobija i Mhitarijana, na teren je poslao Lakazeta i Remzija.

To je ubrzo urodilo plodom, igrao se 56. minut kada je Obamejang sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, zahvatio je na prvu loptu nakon pasa Remzija i matirao Ljorisa za 2:2.

Nastavili su se napadi "Tobdžija", ponovo Ljoris uspeva da spreči Mustafija da se upiše u listu strelaca, potom Toreira dobro šutira nakon odbitka, ali šalje loptu preko gola.

U 71. se Mustafi i povredio, na terenu ga je zamenio mladi Genduzi, da bi se samo tri minuta kasnije Lakazet namestio na udarac na ivici kaznenog prostora rivala, snažno je šutirao, lopta je pogodila i Dajera, da bi potom zakačila stativu i odsela u mreži Sparsa za novi preokret, 3:2 za Arsenal.

Nisu se gosti ni opasuljili od trećeg primljenog gola, Ljoris je ponovo morao da vadi loptu iz mreže, igrao se 77. minut kada je Toreira pobegao po desnoj strani, snažno je šutirao u dalji ugao i doneo dva gola prednosti ekipi Unaja Emerija.

U 85. minutu, sve je bilo jasno, iskusni Jan Vertongen neoprezno ruši Lakazeta, sudija Din mu pokazuje drugi žuti karton, prvi je zaradio kada je napravio penal igrajući rukom u svom kaznenom prostoru već na startu susreta, te su "Pevci" ostali sa igračem manje.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, živce je na kratko pogubio rezervista gostiju Heri Vinks, ali su se strasti ponovo smirile, da bi Arsenal potom rutinski priveo meč kraju.

Velika pobeda za Arsenal, koji je tako nastavio niz, vezali su 19 mečeva bez poraza i skočili na četvrto mesto na tabeli sa 30 bodova, osam manje od vodećeg Sitija.

Totenhem je nakon ubedljive pobede u derbiju sa Čelsijem ipak poklekao protiv komšija, upravo je njih Arsenal zamenio na četvrtom mestu, zbog bolje gol razlike.