Derbi vodećih bez pobednika, Napoli ostao lider

• 21. oktobar 2017.

• 22:43

I jedni i drugi prekinuli svoje serije pobeda, ali se stiče utisak da nisu nezadovoljni konačnim epilogom.

U derbiju devetog kola Serije A, Napoli i Inter su večeras igrali nerešeno, bez golova, 0:0.

Bio je to duel dve vodeće ekipe, dve neporažene ekipe koje su taj niz produžile i posle međusobnog duela.

Napoli je bio bolji rival tokom prvog poluvremena, imali su domaći nekolikio odličnih prilika, prvu u 20. minutu kada je Samir Handanović odličnom intervencijom zaustavio udarac Drisa Mertensa.

Potom su opasno pretili i Kaljehon i Lorenco Insinje, a u finišu prvog poluvremena mogao je i Inter do vođstva, preko Maura Ikardija.

Upravo je Ikardi imao i početkom drugog poluvremena još jednu priliku, nije je iskoristio, posle čega se ušlo u mirniji period utakmice.

Utisak je da podelom bodova ni jedni ni drugi nisu nezadovoljni.