• Autor: Boban Filipović

• 03. april 2015.

• 22:27

Na premijeri 31. kola francuske Lige 1 Monako i Sent Etjen su podelili bodove.

Prvi su na stadionu 'Luj II' ozbiljnije zapretili gosti preko Lemoina nakon 17. minuta igre, ali najbolju priliku u prvom poluvemenu propustio je Mateus Karvaljo 15-ak minuta kasnije kada je tukao glavom iz idealne pozicije pored gola.

Na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom, a na samom startu drugog dela igre Dimitar Berbatov propušta kolosalnu šansu, volej iskusnog Bugarina odlazi preko gola.

Kazna za ovaj promašaj stiže u 62. minutu igre kada turski napadač Mevlut Erding dovodi goste u vođstvo - 0:1.

Međutim, Monako poravnava rezultat ekspresno, posle samo pet minuta, strelac prelepog izjednačujućeg gola bio je Antoni Martial, tek što je ušao na teren umesto Karvalja.

Sjajna izmena portugalskog stručnjaka Leonarda Žardima.

Ostalo je 1:1 do poslednjeg sudijskog zvužduka, ovaj remi nije legao ni jednima ni drugima, propuštena je prilika da se eventulnim trijumfom uhvati priključak za vodećim triom.

Monako ostaje četvrti na tabeli sa 54 boda (ali ima i zaostali meč sa Monpeljeom), Sent Etjen je stepenik iza za bodom manje od 'Kneževa'.