Derbi u Atini bez pobednika, poluvreme za Krstičića

nedelja 03.02.2019.
20:43

Fudbalski vikend u Grčkoj obeležio je večerašnji duel u Atini, između AEK-a i PAOK-a.

EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Devetnaesto kolo grčke Superlige kompletirano je večerašnjim derbijem kola između AEK-a i PAOK-a, koji je završen bez pobednika, rezultatom 1:1.

Gosti iz Soluna su poveli već posle deset minuta igre, kada je Brazilac Maurisio savladao golmana domaćih Barkasa, ali problemi za PAOK počeli su od 32. minuta, kada je zbog dva žuta kartona isključen drugi Brazilac u njihovim redovima, Leo Haba.

Ipak, u drugo poluvreme se ušlo sa minimalnom prednošću crno-belih iz Soluna, a trener AEK-a Marinos Uzunidis je odlučio da na teren pošalje najnovije pojačanje iz Crvene zvezde, Nenada Krstičića koji je odmah dobio žuti karton zbog jednog oštrijeg starta.

Na izjednačenje domaćih čekalo se do 74. minuta, kada je Argentinac Ezekijel Pons, najbolji strelac AEK-a postigao svoj 13. gol ove sezone u Superligi - 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa sada PAOK na prvom mestu ima 51 bod, šest više od Olimpijakosa, a AEK je treći sa 37 bodova.