Derbi Realu - ''Tigar'' u senci Ronalda!

• 01. decembar 2012.

• 23:55

Madridski derbi u potpunosti pripao domaćem Realu, koji je slavio golovima Ronalda i Ozila. Posle ovakvog epiloga, Barselona sve usamljenija na vrhu tabele.

U derbiju 14. kola španske Primere, Real je na svom ''Bernabeu'' savladao gradskog rivala, ekipu Atletika rezultatom 2:0.

Real sada zaostaje pet bodova za drugoplasiranim ''Jorgandžijama'', ali Barselona sada na prvom mestu ima šest bodova viška u odnosu na Atletiko, posle ubedljive pobede nad Bilbaom.

Već u 16. minutu Real je poveo i najavio večerašnji trijumf. Kristijano Ronaldo je sjajno izveo slobodan udarac sa tridesetak metara i savladao nemoćnog Kurtou - 1:0.

Domaći su do kraja prvog poluvremena dominirali, imali čak 68 procenata posed lopte i bez većih problema održali ovo vođstvo.

U nastavku, Atletiko i dalje nemoćan, Falkao potpuno zaustavljen, a bolja igra Reala dobila je još jednu potvrdu u 66. minutu, kada je posle akcije sa Benzemom, Ronaldo sjajno uočio usamljenog Ozila u kaznenom prostoru gostiju, koji se odlično snalazi i šalje loptu u mrežu - 2:0

Osam minuta kasnije Ronaldo je mogao da trijumf svog tima učini još ubedljivijim, ali je ovog puta iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Golove sa večerašnjeg meča možete pogledati OVDE.