nedelja 05.07.2020.
23:41

Roma bez velikih šansi protiv Napolija.

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Napoli je uspeo da savlada Romu u okviru 30. kola italijanske Serije A sa 2:1 (0:0) sasvim zasluženo.

Prva ozbiljnija šansa u 13. minutu, tada je Fabijan Ruiz mogao da donese Napoliju prednost, ali je Lopez uspeo da mu odbrani udarac. Dva minuta kasnije šansa i za Milika, a sredinom prvog dela igre Poljak pogađa i prečku.

Napoli je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, a konačno su to krunisali golom u drugom delu igre.

Bio je centaršut sa leve strane od strane Ruija, u kaznenom prostoru je bio Hoze Kaljehon koji je odlično reagovao i iz prve poslao loptu iza leđa golmana Lopeza za 1:0.

Nije dugo trajala radost Napolija pošto su gosti stigli do izjednačenja u 60. minutu.

Bila je to polukontra Rome, Džeko je odlično uposlio Mihtarijana koji je sa loptom pretrčao desetine metara, namestio se na udarac i savladao Merea za 1:1.

Ipak, domaći stižu do apsolutno zaslužene pobede i to preko Lorenca Insinjea. Omaleni napadač je uspeo da se dokopa lopte nakon odbitka, pa sa ivice šesnaesterca plasiranim udarcem savlada Lopeza za konačnih 2:1.