Derbi pripao Lajpcigu, stigli do drugog mesta!

subota 13.01.2018.
20:23

Šalke nije uspeo da ostvari makar nerešen rezultat danas protiv Lajpciga i da ostane na drugom mestu.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Ekipa Lajpciga je od danas drugoplasirana ekipa na tabeli Bundeslige.

Oni su na svom terenu, na "Red Bul" areni, danas slavili protiv Šalkea u okviru 18. kola Bundeslige sa 3:1 (1:0).

Gosti iz Gelzenkirhena su bili opasni u prvom poluvremenu, stvorili par šansi, ali ih nisu realizovali, dok je na drugoj strani Lajpcig imao dve šanse, jednu iz penala koju je propustio, drugu koju je iskoristio preko Keite.

Kevin Ogustin je šutirao penal veoma loše, Farman mu je odbranio u 37. minutu, a samo tri minuta kasnije je Lajpcig došao do prednosti preko Keite, njegov udarac sa 25 metara je promenio pravac, lopta je ušla u gol nemoćnog Farmana.

Šalke dolazi do izjednačenja u 55. minutu preko Nalda nakon asistencije Kaliđurija.

Mogli su gosti i do prednosti, ali im to nije pošlo za rukom, da bi domaći za samo 2 minuta stigli do 3:1. Prvo je nakon velike greške na sredini terena fudbalera Šalkea akcija Lajpciga tekla sjajno, a nakon asistencije Lejmera Verner uspeva da postigne gol za prednost domaćina.

Samo dva minuta kasnije Bruma nakon dodavanja Vernera rešava pitanje pobednika, igrao se 71. minut.

Igrao je naš Matija Nastasić svih 90 minuta danas, ali se ni on nije radovao baš kao i ostali srpski fudbaleri danas u okviru Bundeslige.