• Autor: Aleksandar Obrenović

• 20. septembar 2017.

• 22:42

Pobede Juventusa i Napolija u Seriji A, pogodak i Adema Ljajića.

Milan je imao problema protiv SPAL-a, gosti su vrlo lako mogli da ugroze gol golmana Donarume u par navrata.

Rosoneri su stigli do prednosti iz kaznenog udarca, Rikardo Rodrigez je doveo domaće u prednost u 26. minutu, a u nastavku je Milan stigao i do novog gola i to ponovo iz penala, ovoga puta je siguran izvođač bio Frank Kesi.

Domaćin nije imao previše prilika za postizanje pogotka, SPAL na drugoj strani takođe, osim par poluprilika.

Atalanta je slavila bez velikih problema protiv Krotonea, napunili su mrežu gostiju do vrha, pa je na kraju bilo 5:1.

Petanja nakon asistencije i prodora Iličića postiže gol za 1:0, Kaldara i Iličić su povisili na 3:0 do kraja poluvremena.

Gomez je u 63. minutu povisio na 4:0, da bi Tuminelo u 70. minutu postigao utešni gol za goste.

Ipak, tačku na ovaj meč stavlja ponovo Gomez svojim drugim golom na utakmici u 74. minutu i to iz penala.

Sasuolo je slavio protiv Kaljarija sa 1:0 golom Matrija iz penala, isti igrač je u prvom poluvremenu promašio kazneni udarac u 31. minutu, ali se kasnije ispravio u 60. minutu.

Đenova i Kjevo su odigrali 1:1, Laksalt je doveo domaće u prednost u 62. minutu, da bi Gamberini izjednačio u 73. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Derbi su odigrali Juventus i Fiorentina. Nije bilo previše šansi u prvom poluvremenu, osim šuta Dibale iz slobodnog udarca, nije bilo mnogo šansi sve do 52. minuta.

Tada je Mario Mandžukić pokazao šta mu je možda i glavna prednost, glavom je nakon centaršuta Kvadrada uspeo da postigne gol i da donese pobedu svom timu, ispostaviće se na kraju.

Fiorentina je igrala sa igračem manje kada je Badelj dobio drugi žuti karton u 66. minutu nakon neopreznog starta.

Dibala, Mandžukić i Pjanić su mogli da povise prednost domaćina do kraja utakmice, ali je ostalo samo 1:0.

Još jedan derbi igrali su Lacio i Napoli.

Napoli ostaje sa svim pobedama nakon ovog kola i teškog gostovanja Laciju, pošto su uspeli da slave veliku pobedu i da za 5 minuta postignu tri gola tokom drugog poluvremena.

De Vrij je doveo domaćina u prednost u 30. minutu meča, ali su Kulibali, Kaljehon i Mertens za samo 5 minuta, od 54. do 59. preokrenuli rezultat. Moglo je da bude i više golova u mreži domaćina da su svoje šanse iskoristili Insinje, Mertens i ponovo Insinje.

I bilo je, u nadoknadi vremena Žoržinjo postavlja konačan rezultat iz penala.

Basta je igrao čitav meč, Milinković-Savić 63 minuta.

Ljajić je uspeo da se upiše u strelce u meču protiv Udinezea i da tako, na neki način, donese pobedu ekipi Siniše Mihajlovića.

Torino je golovima Belotija i Halfredsona (ag.) došao do prednosti od 2:0 nakon prvog poluvremena, ali je De Raul uspeo da iz penala smanji početkom drugog dela igre.

Ipak, Ljajić sjajnim udarcem sa 15-ak metara uspeva da dovede svoj tim do 3:1, Lazanja je uspeo samo da umanji prednost gostiju.

U meču Verone i Sampdorije nije bilo golova.

Milan - SPAL 2:0
Atalanta - Krotone 5:1
Kaljari - Sasuolo 0:1
Đenova - Kjevo 1:1
Juventus - Fiorentina 1:0
Lacio - Napoli 1:4
Udineze - Torino 2:3
Verona - Sampdorija 0:0