• 21. jul 2017.

• 08:59

Američka letnja turneja otvorena sudarom Sitija i Junajteda...

Mančester Junajted je stigao do pobede, a Romelu Lukaku pokazao da je već u formi, zatresao je mrežu Sitija, možda je ovo najava da će ućutkati kritičare koji često kažu da postiže golove protiv slabih timova.

Ali, ipak ovo je bio prijateljski meč, no ponovo se, kao i protiv Real Solt Lejk Sitija upisao u strelce, načeo je komšije nakon greške Pepovog novog golmana Edersona.

Od tada su "Đavoli" imali punu kontrolu, par minuta kasnije je nakon pasa Mihtarijana Rašford pogodio još jednom za konačnih 2:0.

Za razliku od onog debakla u Kini kada zbog lošeg terena meč nije odigran, sada su uslovi bili bolji, iako se igralo po teksaškoj vrućini, stadion je klimatizovan pa su oba tima mogla da dišu. Videlo se da je nekako Junajted više željan pobede, iako je pre gola Lukakua, Siti imao šansu da povede.

U drugom poluvremenu mnogo promena, pao je intenzitet, Kolarov nije ni ulazio, još jedan dokaz da je veoma blizu odlaska iz kluba.