Derbi je derbi, čak i kad nije za bodove - Miranda rastužio Argentince u jubilarnom 100. okršaju!

utorak 16.10.2018.
22:06

Nema prijateljskih utakmica između Brazila i Argentine.

EPA-EFE/Marcelo Sayão

Veliki derbi između Argentine i Brazila u prijateljskoj utakmici možda nije doneo mnogo golova, tek jedan, ali jeste puno uzbuđenja.

Puleni Titea slavili su protiv "Gaučosa" sa 1:0, a gol odluke postigao je Miranda nakon Nejmarovog kornera u 93. minutu meča.

Bila je to utakmica u kojoj je Brazil imao veći posed lopte, dok su Argentinci pokušavali da prete iz kontranapada.

U prvom poluvremenu nije bilo previše izgledni šansi, pretili su i jedni i drugi, ali je zato drugi deo meča najavio uzbudljivu završnicu.

Artur je u 71. minutu imao šansu da dovede Brazilce u vođstvo, ali je Romero sjajno odbranio.

Ipak, to nije mogao da ponovo u jednom od poslednjih napada kada ga je Miranda savladao za pobedu u jubilarnom 100. međusobnom okršaju.