Derbi Istanbula sa dva lica, po poluvreme za Bešiktaš i Fener, na kraju podela bodova!

ponedeljak 25.02.2019.
21:21

Sjajan meč na "Vodafon areni", ishodom definitivno zadovoljniji gosti.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Ludnica u Istanbulu, Bešiktaš je dočekao Fenerbahče na svom terenu, meč je okončan sa 3:3 (3:0), iako je domaćin imao tri gola viška na poluvremenu!

Poveli su u 10. minutu "Orlovi", strelac je bio Gohan Gonul na asistenciju Domagoja Vide.

Samo osam minuta kasnije, penal za Bešiktaš, u gol ga pretavara iskusni Burak Jilmaz.

Burak Jilmaz Besiktas

Delovalo je da je sve gotovo u istanbulskom derbiju, ali tako nisu mislili gosti.

U 55. minutu Zajc vraća Fener u život, nakon prizemnog centaršuta Dirara, Slovenac se dobro snalazi pred golom rivala i postiže gol za 3:1.

Samo šest minuta kasnije, slobodnjak sa desne strane izvodi Valbuena, dobro je centrirao Francuz, a odlično skočio Čiftpinar, koji glavom matira Karijusa za 3:2.

Ali, tu nije bio kraj, povratak Fenera u meč upotpunio je već u 67. minutu Kaldirim i to fantastičnim udarcem sa oko 25 metara od gola Bešiktaša, 3:3 na "Vodafon areni"!

Jilmaz je u 78. minutu bio blizu het trika, ali je njegov pokušaj glavom uspeo da odbrani Demirel. Samo dva minuta kasnije, nova šansa za napadača Bešiktaša da vrati prednost svojoj ekipe, ali Jilmaz ovoga puta glavom pogađa stativu!

A onda, u samom finišu, dve dobre šanse za Fener da potpuno preokrene.

Elif Elmas je sjajno tukao glavom u 87. minut, ali je Karijus uspeo da zakači loptu i pošalje je u stativu!

Imao je Elmas šansu i u petom minutu nadoknade, ali je sa ivice kaznenog prostorao šutirao pored gola rivala.

Meč je bio produžen za čak sedam minuta, trajao je još dva duže, na kraju 3:3 u ludom derbiju Istanbula.

Bešiktaš treći sa 40 bodova nakon 23 odigrana kola, Fener na 14. mestu sa 25 bodova, jednim više od Bursaspora, koji je prvi ispod crte.

Adem Ljajić nije bio u protokolu Bešiktaša, jer je odrađivao suspenziju zbog nakupljenih kartona.