Derbi Dortmundu, ''Milioneri'' na korak od nove titule!

• 14. april 2012.

• 17:29

Posle pobede nad Bajernom u prošlom kolu, lider Bundeslige dobio i derbi protiv Šalkea i sada ga još samo teorija deli od nove titule. Uzbudljivo u Leverkuzenu, ništa novo na ''Fric Valteru''...

Derbi 31. kola Bundeslige u Gelzenkirhenu pripao je fudbalerima Dortmunda. ''Milioneri'' su, bez Nevena Subotića u ekipi, savladali velikog rivala, ekipu Šalkea rezultatom 2:1 i napravili možda i odlučujući korak ka odbrani šampionske titule.

Poveli su domaći već u 9. minutu golom Farfana, ali je uzvratio Pišček, samo osam minuta kasnije. Odluka je pala u 63. minutu, kada je pobedu gostima doneo rezervista Sebastijan Kel.

Uz meč više, na tri kola pre kraja Dortmund ima devet bodova više od drugoplasiranog Bajerna.

Veoma zanimljivo bilo je i u Leverkuzenu, gde su ''Farmaceuti'' igrali sa Hertom nerešeno, 3:3.

Golovima Širlea i Kislinga, Leverkuzen je početkom drugog poluvremena vodio 2:0, Lasođa je u 62. minutu smanjio na 2:1, da bi tri minuta kasnije gosti ostali bez isključenog Kobijašvilija.

I pored činjenice da igraju sa fudbalerom manje na terenu, Herta pravi preokret i golovima Toruna u 71. i 77. stiže do vođstva od 3:2!

Ipak, pobedu gostiju koji vode grčevitu borbu za opstanak sprečio je Kisling, svojim drugim golom u 84. minutu.

Kajzerslautern je odavno otpisan, a bodove sa ''Fric Valtera'' danas je odneo Nirnberg - 0:2.

Hamburg je na svom terenu golom Sona u 12. minutu savladao Hanover, a Augsburg je u Volfsburgu stigao do možda i spasonosnih bodova - 1:2!