20:29

Odigrana i poslednja večerašnja utakmica 25. kola Bundeslige.

Beta/AP Photo/Jens Meyer

Posle pet mečeva u popodnevnom terminu, onaj večernji bio je rezervisan za derbi kola, duel Lajpciga i Dortmunda.

Nije bilo pobednika, završeno je nerešenim rezultatom 1:1, a oba gola postignuta su tokom prvog poluvremena.

Na vođstvo domaćih čekalo se pola sata, a onda je Augustan na asistenciju Keite, savladao Burkija, udarcem iskosa sa leve strane - 1:0.

Samo deset minuta kasnije, gosti uspevaju da izjednače. Marko Rojs je izbegao ofsajd zamku, izbio je oči u oči sa protivničkim golmanom, koga je lepo obišao, a onda rutinski sproveo loptu u nebranjenu mrežu - 1:1.

U nastavku, Lajpcig je imao dve dobre prilike, u 62. minutu preko Zabicera, a u finišu i preko Brume, ali se rezultat nije više menjao.

Posle ovakvog epiloga, Dortmund nije uspeo da se vrati na drugo mesto. Sada ima 42 osvojena boda, jedan manje od Šalkea, koji je ranije danas bio bolji od Herte. Lajpcig je ostao na šestom mestu sa 39 osvojenih bodova.