subota 02.02.2019.
18:24

Pobeda domaćina za približavanje Evropi.

EPA-EFE/Juan Herrero

Real Sosijedad pobedio Atletik Bilbao 2:1 nanevši im prvi ligaški poraz u Novoj godini!

Prvo poluvreme kluba sa "Anoete" je bilo dovoljno da se trasira put pobede u derbiju Primere.

Već u 16. minutu domaći dolaze do prednosti golom mladog Mikela Ojarzabala.

"Desetka" Sosijedada je odlično primila ispucanu loptu čak iz svog šesnaesterca i uspeo da nadmudri celokupnu odbranu Bilbaa. 1:0!

Domaćini nastavljaju da prete i uspevaju da udvostruče svoju prednost krajem prvog poluvremena.

Napadač Vilijan Žoze je krunisao akciju sa desne strane kada je "tukao" sa nekih 18 metara. Odličan gol Brazilca u 45. minutu, 2:0 za domaćina na "Anoeti".

Pritsak gostiju traje tokom drugog poluvremena, Garitanovi momci se ne predaju.

Gostujući Baskijci ipak stižu do gola u 82. minutu.

Strelac je rezervista Raul Garsija kojem golman Rulji brani penal, ali iz odbitka Španac uspeva da unese neizvesnost na "Anoeti" 2:1!

Potpuna kontrola meča u drugom poluvremenu nije bila dovoljna za Bilbao i bod.

Ovom pobedom Sosijedad se penje na sedmu poziciju Primere sa 30 bodova, dok Atletik za sada ostaje na 12. poziciji sa 26 osvojenih bodova.