četvrtak 20.06.2019.
23:13

Večeras je odigran prvi susret finala plejofa Segunde.

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Deportivo iz La Korunje ostvario je pobedu od 2:0 u prvom meču plejofa za popunu Primere protiv Majorke.

Oba tima su počela meč sa velikom nervozom, velika bitka se vodila na sredini terena.

Majorka je imala dobre šanse na početku, međutim do vođstva prvi ipak stiže Deportivo. Igrao se 37. minut kada je domaćinama suđen slobodan udarac koji odlično koristi Federiko Katarbija. Ovo je ujedno bio i prvi šut u okvir gola.

Meč je možda i odlučen četiri minuta kasnije kada Mark Predraza dobija direktan crveni karton, i samom igraču je bilo jasna ozbiljnost njegovog starta.

U drugom poluvremenu Deportivo kreće u napade kako bi iskoristio igrača više, ali su pobedu overili tek deset minuta pred kraj meča. U 79. minutu Kike se sjajno snašao u petercu ispred golmana i polumakazicama uspeo jedva da ubaci loptu preko linije. 79. minut Deportivo vodi 2:0.

Revanš meč na Majorci igra se u nedelju od 21 sat.