petak 10.11.2017.
00:09

Holanđanin je danas u Škotskoj potvrdio da je u sjajnoj golgetersoj formi.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Golom Memfisa Depaja, Holandija je savladala Škote u prijateljskom odmeravanju snaga u Aberdinu (0:1).

Jedini pogodat na utakmici pao je u finišu prvog poluvremena posle dobro odigrane kontre, Depaj je tako u dresu reprezentacije nastavio tamo gde je stao u Lionu.

Podsetimo, "Oranje" nećemo gledati na Mondijalu u Rusiji, to će im biti drugo veliko takmičenje u nizu koje propuštaju. Post Škotske je mnogo duži, njih nem na velikoj seceni baš, baš dugo.

Inače, večeras se odigrano jpš tri prijateljska meča.

U duelu reprezentacija koje će učestvovati na Mundijalu Iran je pobedio Panamu sa 2:1.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, Deđagah je doveo Irance u vođstvo sa penala u 16. minutu, triminuta kasnije prednost je duplirao Godosm a konačan rezulta postavio je Tores sa kreča sedam minuta pre odaska na odmor.

U Klužu su sparingovali Rumuni i Turci, gostima je sa dva gola presudio fudbaler koji igra u njihovom šampionatu, Grozav. Treaso je mrežu u 42. i 69. minutu meča (2:0).

Ni Rumunija, ni Turska nisu uspele da se kvalifikuju na planetarnu smoru najboljih, kao ni Mađarska, koja je zbog večerašnje blamaže značajno pogoršati svoj položaj na narednoj rang listi FIFA.

Mađari su se obrukali u Luksemburgu, poraženi su sa 2:1. Joakim je doveo Luksemburžane u vođstvo u 15. minutu, izjednačio je Nemanja Nikolić tri minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Martins pet minuta pre kraja.