13:28

Senegalac vodio turski Geztepe do pobede.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Potpisao je iskusni Demba Ba ugovor sa turskim Geztepeom u januaru i za sada pruža sasvim dobre partije.

Do danas je postigao dva pogotka u turskoj Super ligi, a danas je bio najzaslužniji za trijumf nad Antalijasporom od 2:1 (1:0).

On je najpre doneo prednost svojoj ekipi u 36. minutu, Akbunar ga je lepo pronašao, a ovaj je rutinski matirao golmana gostiju.

U nastavku, nakon 20ak minuta igre, Senegalac stiže i do svog drugog gola. Uz malo sreće je lopta stigla do njega nakon centaršuta sa leve strane, a bivši napadač Njukasla i Čelsija je lako ugurao loptu u mrežu za 2:0.

Do kraja su gosti uveli meč u neizvesnu završnicu preko Dukara, golom u 80. minutu, ali je Geztepe ipak slavio i još uvek se nada Evropi.

Oni se nalaze na šestom mestu na tabeli, sa pet bodova manje od četvrtoplasiranog Fenera, dok je Antalijaspor tik iznad zone ispadanja, sa 25 osvojenih bodova, 14 manje od današnjeg rivala.