Deki debitovao, "dede" rasturaju!

• Autor: Boris Jovanović

• 25. avgust 2014.

• 09:49

Udineze sa Stankovićem u ulozi Stramaćonijevog pomoćnika razbio Ternanu, uz četiri gola Di Natalea. Bastin prvenac za Lacio, još jedan veteran Ćićo Tavano blistao u mečevima kupa Italije.

Deki debitovao,
Sjajni Toto Di Natale je obeležio prvu rundu italijanskog kupa, Udineze je razbio Ternanu, bilo je na kraju 5:1, a četiri gola su delo "evergrin" kapitena "Zebreta". Brkić nije branio za domaće, Skufet ima prednost.

Dušan Basta se upisao u kanonadi Lacija protiv Basana. Doskorašnji bek Udinezea postigao je gol u pobedi "Orlova" od 7:0, Rimljani su u nastavku torpedovali goste sa severa Italije. I Đorđević je počeo utakmicu, zamenio ga je Klose u 70. minutu, legendarni Nemac se u samom finišu upisao u strelce.

Empoli se posle šest godina vratio u Seriju A. U kupu su bili sigurni, slavili su protiv L'Akvile sa 3:0, dva gola su delo Frančeska Tavana. "Ćićo" je veteran, ima 35 godina, sećate ga se iz vremena kada je igrao i za Livorno, ali i Valensiju gde se dugo nije zadržao.

Mihina Sampdorija je dobila Komo sa 4:1, tri gola su delo Brazilca Edera, u četvrto kolo su otišli Ćezena, Verona za koju je jedan od golova dao Luka Toni, Đenova i Breša. "Rondinele" su dobile sa 1:0 Latinu, Andrea Karaćolo je rešio pitanje pobednika, slobodno možemo reći da je nedelja protekla u znaku napadača veterana.

Lanćano - Đenova 0:1
Breša - Latina 1:0
Verona - Kremoneze 3:0
Lacio - Basano 7:0
Ćezena - Kazertana 1:0
Empoli - L'Akvila 3:0
Sampdorija - Komo 4:1
Udineze - Ternana 5:1

Naredno kolo (najboljih osam se uključuje u petom kolu)