17:42

Australija ne blista na Azijskom kupu, ali izborila je plasman u osminu finala.

Epa/Dan Himbrechts

Danas je završeno takmičenje i u Grupi B Azijskog kupa, utakmicama trećeg kola.

Jordan je i pored remija bez golova (0:0) sa Palestinom osigurao prvo mesto u grupi, a drugo je osvojila selekcija Australije.

''Kenguri'' su danas posle velike borbe savladali Siriju sa 3:2, a gol odluke postignut je u nadoknadi vremena.

Mabil je u 41. minutu doneo vođstvo Australiji, ali ono je trajalo samo dva minuta, kada je Kribin izjednačio na 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a na novo vođstvo ''Kengura'' čekalo se do 54. minuta, kada je Ikonomidis pogodio na asistenciju Tima Rogića - 2:1.

Finiš je bio veoma uzbudljiv, Sirija je u 80. minutu iznudila jedanaesterac koji je realizovao Al Soma za novo izjednačenje, ali u poslednjim trenucima nadoknade vremena, Ikonomidis vraća asistenciju Rogiću, koji postiže gol odluke - 3:2.

Doskorašnji štoper Crvene zvezde, a od pre par dana saudijskog Al Hilala, Miloš Degenek, odigrao je svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Australija je ovom pobedom potvrdila drugo mesto i direktan plasman u osminu finala, Palestina je treća sa dva boda i ide u razigravanje za ulazak među najboljih 16, a Sirija završava takmičenje kao poslednjeplasirana u grupi, sa jednim osvojenim bodom.