Defo spasao Sanderlend, Darlou Njukasl, Martinez i pored pobede nije zadovoljio

• Autor: Đorđe Đokić

• 30. april 2016.

• 18:05

Sanderlend do boda došao iz penala u poslednjem minutu, a Mitrovićev Njukasl uspeo da pobedi uz odbranjen penal. Martinez slavio, ali navijači žele da mu ipak uruče otkaz.

Borba za opstanak kao i obično veoma zanimljiva.

Stouk je nadigrao Sanderlend u utakmici koja im nije puno značila dok je za Crne mačke mogla biti i ključna u obezbeđivanju premijerligaškog statusa i sledeće sezone. Kako to obično biva kod Engleza, šta je kome potrebno ne igra veliku ulogu pa je Stouk došao do prednosti nakon što se Arnautović sjajno snašao posle spuštene lopte Krauča. Ispostavilo se da je to bilo i sve od golova sve do poslednjeg minuta. Iako nisu zaslužili više od poraza u ovoj utakmici, dobili su dar sa neba, penal u poslednjem minutu koji je Defo realizovao za konačnih 1:1 i bod koji možda bude bod spasa.

Mitrović nije počeo meč u za Njukasl najbitnijoj utakmici sezone. U napadu se Benitez odlučio za Sisea, a do prednosti u duelu protiv Kristal Palasa, Njukasl je doveo Taunzend sjajnim golom iz slobodnog udarca u 58. minutu (možete ga pogledati OVDE). U prvom poluvremenu su obe ekipe propustile par izglednih prilika,  preko Vijnalduma na jednoj strani i Bolasia i Kabaja na drugoj.

Mitrović je ušao u igru u 72. minutu, samo minut nakon što je Kabaje uspeo da promaši penal dosuđen nakon što je Sisoko igrao rukom u šesnaestercu. Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika.

Vest Hem je u utakmici koja nije puno toga odlučivala uspeo u gostima da savlada Vest Bromvič. Do prednosti je ekipu Slavena Bilića doveo Kojate na asistenciju Pajea, da bi zatim i Kojate bio asistent, ovog puta za Nobla. Na poluvreme se otišlo sa 2:0 za Vest Hem, a sve što se dešavalo u drugom poluvremenu je bilo rutina za Čekićare. Noble je pobedu potvrdio svojim drugim golom na utakmici za 3:0, ovog puta posle sjajnog šuta na asistenciju Endi Kerola.

Bilićev tim je sad ispred Mančester Junajteda na 5. mestu, sa utakmicom više, ali i bez šansi da stigne do 4. mesta i pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Za sve verujemo neverovatno iznenađenje je dešavanje na meču između Votforda i Aston Vile. Izgleda da se ekipa Votforda istrošila u polufinalu FA Kupa i da im je poraz teško pao, pa je rasterećena ekipa iz Birmingema to iskoristila i golom Klarka povela sa 1:0. Abdi je izjednačio u poslednjim trenucima prvog poluvremena iz slobodnog udarca, ali je već na startu nastavka Džordan Aju ponovo doveo Aston Vilu u prednost na asitenciju Gestedea.

Da ne bude iznenađenja pobrinuo se Sisoko koji je zbog pogibeljnog starta dobio crveni karton u 73. minutu, pa je Aston Vila morala da se brani poslednjih 20-ak minuta sa igračem manje. Votford je uspeo poklon da iskoristi preko Dinija tek u poslednjim minutima meča i da stigne do 2:2, a zatim dva minuta kasnije i do pobede od 3:2 preko istog igrača.

U još jednom meču koji nije puno toga odlučivao što se pozicije na tabeli tiče, ali jeste o sigurnosti posla menadžera Evertona Martineza, Everton je ugostio Bornmaut. Kleverli je ekipu iz Liverpula doveo u prednost, ali je Pju izjednačio nekoliko trenutaka kasnije. U drugom poluvremenu je ipak Bejns ponovo doneo prednost Evertonu na asistenciju Lenona. Iako je Bornmaut bio bolji protivnik, Everton je stigao do pobede i bodova, ali teško da je to zadovoljilo navijače Tofisa koji su i banerom "Martinez out" koji je proneo avion iznad Gudisona pokazali šta misle od menadžeru svog kluba.

Posle današnjih mečeva na dnu je potpuna ludnica. Njukasl je u zoni spasa, ali imaju utakmicu više od Sanderlenda i bod više. Norič je u ozbiljnom problemu, imaju 2 boda manje od Sanderlenda i dve utakmice manje, jedna od te dve počinje za neki minut na Emirejtsu protiv Arsenala. Dve od ove tri ekipe ispadaju, koje, znaćemo tek posle poslednjeg kola.

Everton - Bornmaut 2:1
Njukasl - Kristal Palas 1:0
Stouk - Sanderlend 1:1
Votford - Aston Vila 3:2