nedelja 25.02.2018.
18:59

U okviru 27. kola Lige 1, u Lionu je gostovao Sent Etjen.

EPA-EFE/KATIA CHRISTODOULOU

Lion je na svom "Olimpik Lion Parku" dočekao ljutog rivala, ekipu Sent Etjena, na kraju nije bilo pobednika zahvaljujući golu Matjea Debišija u polednjim trenucima susreta, utakmica je okončana sa 1:1 (1:0).

Poveli su fudbaleri Liona u 19. minutu, strelac je bio bivši fudbaler Reala Marijano Dijaz.

Štoper Marselo je poslao jednu dubinsku loptu ka svom napadaču, a ovaj je prihvatio na grudi, majstorski se okrenuo i na sjajan način matirao nemoćnog Rufijea.

Zaista sjajan pogodak fudbalera kog se madridski Real lako odrekao minulog leta, bio je to njegov 15. gol u Ligi 1 ove sezone, kako je izgledao pogledajte OVDE.

Lion je bio bolji rival do kraja prvog dela igre, ali su "Zeleni" preuzeli konce igre u nastavku.

Imali su više loptu u svojim nogama, stvorilli su više prilika od rivala, ali nijedna nije ozbiljnije ugrozila Entonija Lopesa, sve do poslednjeg minuta regularnog dela.

Igrao se 90. minut kada je Kabela probio po levoj strani, zavrnuo je na ivicu petarca, a tamo se na pravom mestu našao Debiši, koji lako trese mrežu Liona za 1:1.

To je bio i konačan rezultat derbija, Lion ostaje četvrti sa 50 bodova, dok je Sent Etjen 12. sa 16 bodova manje.

U postavi Sent Etjena i ovoga puta je svih 90 minuta proveo Neven Subotić.