Debi iz snova - Van Dajk rešio "Mersisajd derbi", "Ovnovi" namučili Junajted

• 05. januar 2018.

• 22:52

Najskuplje plaćeni defanzivac u istoriji fudbala zapamtiće debi u dresu Liverpula za ceo život. Virdžil Van Dajk rešio "Mersisajd derbi", Mančester Junajted čekao finiš utakmice da overi mesto u narednoj rundi FA Kupa.

Debi iz snova - Van Dajk rešio
Dve utakmice trećeg kola FA Kupa odigrane su u petak veče, a u centru pažnje bio je "Mersisajd derbi" na stadionu "Enfild".

Drugi put u tekućoj sezoni snage su odmerili Liverpul i Everton, a večerašnja utakmica ostaće upamćena po debiju Virdžila Van Dajka koji je golom u završnici meča rešio "Mersisajd derbi".

Liverpul se plasirao u šesnaestinu finala FA Kupa pošto je slavio rezultatom 2:1 (1:0) a pobedonosni gol za "Redse" postigao je najskuplji defanzivac u istoriji fudbala koji je na "Enfild" stigao pre samo nekoliko dana.

Ponovo je Liverpul nastupio bez Felipea Kutinja, a na terenu nije bilo ni Mohameda Salaha. Domaći su poveli golom Džejmsa Milnera iz penala deset minuta pre odlaska na odmor.

Mejson Holgejt startovao je neoprezno na Adama Lalanu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je kapiten Liverpula Džejms Milner.

Prvo poluvreme osim tog gola nije ponudilo mnogo toga ljubiteljima fudbala, ali smo zato u nastavku videli još dva gola.

Na startu drugog poluvremena Džejms Alerdajs vadi iz igre nervoznog Vejna Runija, a nedugo zatim gosti stižu do izjednačenja.

Gilfi Sigurdson je bio strelac izjednačujućeg gola za "Karamele" i činilo se u trenucima nakon gola da Everton može da dođe i do prve pobede na "Enfildu" u 21. veku.

Pritisak gostiju nije dugo trajao, vrlo brzo Liverpul je uspostavio kontrolu nad igrom a onda debitant Vidžil Van Dajk ulazi u sjajnu priliku i ne uspeva da je iskoristi.

Delovalo je da će se igrati uzvratna utakmica, ušlo se u samu završnicu kada je Liverpul dobio još jedan korner posle kojeg Virdžil Van Dajk postiže prvenac u dresu Liverpula i to gol kojim je rešio pitanje pobednika u "Mersisajd derbiju"!

Pored duela na "Enfildu" igralo se i na "Old Trafordu". Junajted je ugostio Derbi Kaunti i slavio rezultatom 2:0 (0:0) golovima Džesija Lingarda i Romelua Lukakua.

Ekipa Žozea Murinja dominirala je tokom većeg dela meča, stvorila sijaset šansi ali lopta nije htela u gol zbog čega se na odluku o konačnom ishodu čekalo sve do samog kraja.

U poslednjih deset minuta Junajted stiže do dva gola preko Lingarda i Lukakua i potpuno zasluženo bukira svoje mesto u četvrtoj rundi FA Kupa.

Za domaće je večeras igrao zaboravljeni Henrik Mikitarjan ali i Romelu Lukaku koji se potpuno oporavio od povrede zadobijene u duelu sa Sautemptonom.