Debakl Sanderlenda na 'Vila Parku'!

• 29. april 2013.

• 22:53

U poslednjoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige, Aston Vila na svom terenu deklasirala ekipu Sanderlenda i znatno uvećala svoje šanse u borbi za opstanak. Het-trik Bentekea.

Jedan od ključnih duela kad je u pitanju borba za opstanak u Premijer ligi odigran je u ponedeljak u Birmingemu, gde je domaća Aston Vila ubedljivo savladala ekipu Sanderlenda sa čak 6:1.

Obzirom da je tim iz Birmingema bio prvi iznad zone ispadanja pre ovog meča, pobeda mu je bila neophodna, pogotovo jer i Sanderlendu 'gori pod nogama'.

Da će u tome Vila i uspeti nagovestio je Vlar vodećim golom na isteku prvih pola sata igre, ali je radost domaćih već u narednom minutu prekinuo Deni Rouz postigavši izjednačuijući pogodak - 1:1.

Ipak, primljeni gol nije poremetio ekipu Pola Lamberta koja u 38. minutu ponovo dolazi u vođstvo, a strelac je posle odlične kontre i asistencije Loutona bio Vejman.

Rezultatom 2:1 ušlo se u drugo poluvreme, a ovaj deo igre u potpunosti je pripao domaćem timu, sa sjajnim Kristijanom Bentekeom u glavnoj ulozi.

Njegova golgeterska serija započela je u 55. minutu. Agbonlahor je šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Minjole samo odbio loptu, a Benteke je bio na pravom mestu da je prosledi u mrežu.

Sve dileme oko pobednika rešene su četiri minuta kasnije, kada je Benteke ponovo zatresao mrežu gostiju za 4:1!

Do kraja, u 72. minutu Benteke je upisao i het-trik, a u samom finišu tačku je stavio Agbonlahor za konačnih 6:1!

Ovim trijumfom, Aston Vila se bodovno izjednačila sa Njukaslom i Sanderlendom. Sve tri ekipe imaju po 37 bodova, pet više od Vigana koji je u zoni ispadanja, ali ima i meč manje.